• وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۲۹۴،۱۶۶.۶۸
   -۷،۹۱۵.۴۶
  • ارزش بازار
  • ۱۰،۷۵۰،۸۶۹ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۸/۰۶/۲۷    ۱۳:۲۲
درباره ما

فهرست این صفحه
تاریخچه شرکت
اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل
آخرين سرمايه
مجوزهای شركت
خدمات قابل ارائه توسط کارگزاری
شعب

 

 تاریخچه شرکت:

شرکت کارگزاری توسعه سرمایه دنیا (سهامی خاص) در تاریخ 09/01/1379 به شماره 160899 در تهران به ثبت رسیده وعملاً فعالیت کارگزاری را از تاریخ 26/02/1379 آغاز نمود. آخرین سرمایه ثبت و تماماً پرداخت شده شرکت 27.879.000.000 ریال می باشد،

اين كارگزاری:
- عضو شرکت بورس اوراق بهادار تهران(سهامی عام)
- عضو شرکت بورس کالای ایران(سهامی عام)
- عضو شرکت فرابورس ایران (سهامی عام)
- عضو کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار
نیز می باشد.

 اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل

مدیر عامل: دکتر حسنعلی بشارت احسانی

• دکترای مدیریت بازرگانی با گرایش مدیریت مالی (Finance) از دانشگاه هیوستون، ایالات تگزاس، آمریکا.
• استاد و محقق دانشگاههای هیوستون تگزاس، ایالتی وین میشیگان، و ایالتی ماساچوست بوستون، آمریکا به مدت بیست سال
• مشاور سرمایه گذاری، مدیریت پرتفولیو، ارزش یابی قیمت و مدیریت ریسک در بورسهای سهام، اوراق قرضه، و کالای نیویورک و شیکاگو آمریکا.
• استاد دانشگاه علامه طباطبایی، تهران، و امام صادق در ایران
• عضو هیئت مدیره و موسس سازمان کارگزاران بورس فلزات تهران(سابق)

اعضاء هیئت مدیره شرکت

1-حسنعلی بشارت احسانی: مدیر عامل ورئیس هیئت مدیره
2- میررضــــا صادقـــی اصـــل :نائب رئیس هیئت مدیره
3- مـحـســــن خـطـیـــب :عضو هیئت مدیره

 آخرين سرمايه:

آخرين سرمايه شركت مبلغ 70,000,000,000 ريال می باشد.

 مجوزهای شركت: 
ردیف نام مجوز شماره تاريخ اخذ
1 معاملات بورس اوراق بهادار 11110058 28/12/1387
2 معاملات فرابورس 100448/121 22/12/1388
3 معاملات محصولات فلزی در بورس كالا 11110094 31/01/1388
4 معاملات فرآورده های نفت و پتروشيمی 11110095 31/01/1388
5 معاملات آتی در بورس اوراق بهادار 113766/121 31/04/1389

6

معاملات آتی در بورس كالا 109426/121 25/03/1389
7 معاملات محصولات کشاورزی  121/178723  1391/02/25
8 معاملات سیمان  11110095  31/01/1388
9 معاملات آنلاین سهام    
10 مجوز مشاره پذیرش بورس کالا  121/194107  03/07/1391
 خدمات قابل ارائه توسط کارگزاری:

خرید و فروش کلیه اوراق بهادار پذیرش شده در بورس اوراق بهادار تهران شامل :سهام و حق تقدم شرکتها، اوراق مشارکت
انجام معاملات اينترنتی اوراق بهادار پس از عقد قرارداد با مشتری
انجام معاملات قراردادهای آتی سهام در بورس اوراق بهادار تهران
خرید و فروش کلیه کالاهای پذیرفته شده در بورس کالای ایران شامل : محصولات فلزی، معدنی ، صنعتی و فراورده های نفتی و پتروشیمی.
انجام معاملات قراردادهای آتی در بورس کالای ایران.

الف) بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار یکی از مهمترین نهادهای خودانتظام فعال بازار سرمایه به شمار می آید. مهمترین ویژگی این نهادها، برخورداری از استانداردهای حرفه ای و اخلاقی است. این ویژگی باعث می شود برخی از وظایف نظارتی مقام ناظر بر بازار سرمایه به خود این نهادها تفویض شده و بدین ترتیب مجازند برای حسن انجام وظایف و تنظیم فعالیت های حرفه ای خود، ضوابط و استانداردهای حرفه ای و انظباتی لازم را وضع و اجرا نمایند .
مهمترین وظیفه بازار بورس اوراق بهادار فراهم آوردن بازاری شفاف و منصفانه برای داد و ستد مستمر (درنتیجه کشف قیمت) اوراق بهادار پذیرفته شده فراهم نمودن قابلیت نقد شدندگی اوراق بهادار طی ساعات معاملات و همجنین فراهم آوردن سیستمی مناسب برای نظارت بر جریان داد و ستد و فعالیت اعضای آن است.
بورس اوراق بهادار به عنوان یک بازار متشکل و رسمی، مهمترین متولی و جذب و سامان دادن صحیح منابع مالی به سرمایه گذاریهای موفق تر اقتصادی در بلند مدت و با جذب قسمتی از نقدینگی جامعه به اوراق بهادار شرکتهای پذیرفته شده، و نهایتاً به حرکت در آوردن چرخ های اقتصاد جامعه از طریق تامین سرمایه مورد نیاز پروژه های شرکتها، کاهش تصدی گری دولت در اقتصاد، افزایش درآمدهای مالیاتی، منافع اقتصادی چشمگیری به ارمغان می آورد و در کنار آن، اثرات تورمی ناشی از نقدینگی غیر مولد در جامعه را نیز کاهش می دهد. در بورس، انواع اوراق بهادار مانند سهام شرکتها، اوراق قرضه و اوراق مشارکت موسسات دولتی و خصوصی با خصوصیات و ترکیبات " بازدهی مورد انتظار-ریسک" تحت قوانین و مقررات شفاف داد و ستد می شوند.
از نظر اقتصاد خرد، یک بورس فعال با مشخصه های بالا، نمونه بسیار نزدیک به بازار رقابت کاملی است که در آن به دلیل وجود تعداد زیادی خریدار و فروشنده رقابت کننده و مستقل، قیمت های معاملات بسیار به قیمت های تعادلی هستند. بورس اوراق بهادار با ایجاد فضای رقابتی به عنوان ابزاری اقتصادی، باعث می شود که شرکت های سود آور بتوانند از طریق فروش سهام جدید به تامین مالی بپردازند و برعکس شرکت های زیان ده به طور خودکار از گردونه خارج شوند. بدین ترتیب با چنین سازوکاری، بازار می تواند به تخصیص مطلوب منابع بپردازد. .

 • مراحل خرید سهام:

1) مراجعه مشتری به دفاتر کارگزاری و در صورت انتخاب این کارگزاری بعنوان کارگزار معرف.
2) ارائه کارت ملی و شناسنامه جهت احراز هویت به مسئول پذیرش.
3) تکمیل و امضاء فرم مشخصات مشتری و در خواست خرید.
4) دریافت کد معاملاتی توسط کارگزاری برای مشتری.
5) واریز مبلغ سرمایه گزاری توسط مشتری به یکی از حسابهای بانکی معرفی شده توسط کارکزاری و ارائه فیش واریزی به مسئول پذیرش.
6)انتقال درخواست به تالار معاملات توسط کارگزار و خرید در کوتاهترین زمان به بهترین قیمت ممکنه.
7) ارائه مدارک خرید و صورتحساب مربوطه به مشتری.

8) در صورت درخواست مشتری مراحل 5 تا 7 می تواند با توافق قبلی به صورت الکترونیکی از طریق اینترنت انجام پذیرد.

 • مراحل فروش سهام:

1) مراجعه سهامدار به یکی از دفاتر کارگزاری و در صورت لزوم انتخاب این کارگزاری بعنوان کارگزار ناظر.

2) ارائه اصل شناسنامه، به یکی از دفاتر کارگزاری و در صورت لزوم انتخاب این کارگزاری بعنوان کارگزار ناظر.

3) تکمیل و امضاء فرم مشخصات مشتری و درخواست فروش.

4) انتقال درخواست به تالار معاملات و فروش سهام مربوطه در کوتاهترین مان و به بهترین قیمت ممکنه.

5) ارائه صورتحساب و مدارک فروش به مشتری.

6) واریز خالص وجه فروش در مهلت فانونی (4روز کاری) به حساب معرفی شده به نام فروشنده

7) فروش سهام وکالتی فقط پس از تائید کتبی وکالتنامه مربوطه توسط اداره حقوقی سازمان بورس و ارائه اصل برگه سهم کپی شناسنامه و کارت ملی موکل و طی مراحل فوق توسط وکیل قانونی میسر می باشد.

8) در صورت درخواست مشتری مراحل 5 تا 7 می تواند با توافق قبلی به صورت الکترونیکی از طریق اینترت انجام پذیرد.

مشتریانی که یکبار حضوراً به یکی از دفاتر این کارگزاری مراجعه نموده و اقدام به تکمیل و امضاء قرارداد خرید و فروش اینترنتی نمایند، متعاقباً می توانند بدون مراجعه حضوری به دفاتر کارگزاری از طریق سایت انترنتی این شرکت اقدام به ارائه درخواست خرید و فروش فرمایند.

* جهت ایجاد تسهیلات بیشتر برای مشتریان محترم حسابهای بانکی ذیل بنام شرکت کارگزاری توسعه سرمایه دنیا برای واریز وجه در اختیار می باشد:

 حسابهای مربوط به معاملات بورس اوراق بهادار 

 

 

ب) بورس کالای ایران

سازمان کارگزاران بورس فلزات تهران در شهریور ماه 1382 به عنوان اولین بورس کالای کشور فعالیت خود را آغاز کرد و پس از آن نیز سازمان کارگزاران بورس کالای کشاورزی در شهریور ماه سال 83 اقدام به فعالیت نمود. سپس بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و قانون جدید بازار اوراق بهادار، آذر ماه سال 1385 موجبات تشکیل شرکت بورس کالای ایران(سهامی عام) با ادغام بورس فلزات و کشاورزی فراهم شد که از ابتدای مهر ماه سال 1386 فعالیت خود را کرد. هم اکنون بورس کالای ایران با تجربه ای بیش از 7 سال، به دادو ستد انواع محصولات فلزی،معدنی، صنعتی، نفتی، پتروشیمی، و کشاورزی در قالب معاملات نقد، نسیه، سلف و فیوچر مشغول است و راه اندازی معاملات سایر ابزارهای مشتقه از جمله قراردادهای در اختیار معامله را نیز در برنامه های توسعه ای خود دارد.

انواع قراردادهای قابل معاملع در بورس کالا:
تمامی داد و ستدها در بورس کالا در قالب قراردادهای استاندارد شده انجام می گیرد و به طور کلی 5 نوع قرارداد برای دادو ستد هر کالا وجود دارد.

1. قرارداد نقدی(Spots):

در این قرارداد، خریدار می بایست کل مبلغ قرارداد را به علاوه کارمزد کارگزار به صورت نقد پرداخت کند و فروشنده نیز می بایشت حداکثر ظرف سه روز، کالای مورد معامله را به خریدار تحویل دهد.

2. قرارداد سلف (Forwards)

در این قرارداد، کل مبلغ در زمان انجام معامله توسط خریدار پرداخت می گردد و فروشنده متعهد می شود در تاریخ مشخص و زمان معین، کالا را به خریدار تحویل دهد.

3. قرارداد نسیه(credits)

قراردادی است که کالا به صورت فوری به خریدار تحویل داده می شود و بهای آن در تاریخ سررسید، به فروشنده پرداخت می گردد.

4. قرارداد آتی(futures)

در این روش فروشنده تعهد می نماید، مقدار معینی از دارایی مشخص را در مقابل مبلغی معین به دیگری بفروشد.بر اساس این قرارداد، فروشنده مقدار دارایی مورد تعهد را در سررسید مشخص تحویل می دهد و خریدار نیز مبلغ قرارداد را در سررسید می پردازد. طرفین در قالب شرط ضمن عقد به اتاق پایاپای وکالت می دهند که از وجه الضمان انها متناسب با نوسانات قیمت در بورس به طرف دیگر اباحه تصرف کند.هریک از طرفین می توانند قبل از سررسید با تبدیل تعهد، شخص ثالثی را جایگزین خود در قرارداد صلح اولیه نمایند و پس از تسویه، از قرارداد خارج شوند. کلیه قراردادها در زمان سر رسید مقرر تسویه خواهند شد.

5. قراداد اختیار معامله

این قرارداد شامل قرارداد اختیار خرید و قرارداد اختیار فروش می رسد که کار مطالعاتی و طراحی این قراردادها نیز در حال اتمام است و راه اندازی آن در برنامه های توسعه ای بورس قراردارد :

5-1)قرارداد اختیار خرید:قراردادی است که به موجب آن عرضه کننده کالا، حق خرید مقدار معینی از کالای مورد نظر و منطبق با استاندارد بورس را در زمان معین و با قیمت مشخص به طرف قرارداد مصالحه می نماید بدون آنکه طرف دیگر ملزم به خرید آن باشد.
5-2)قرارداد اختیار فروش: قراردادی است که به عنوان شرط ضمن عقد لازم که به موجب آن یک طرف قرارداد (خریدار) حق فروش مقدار معینی از کالای مورد نظر و منطبق با استاندارد بورس را در زمان معین و با قیمت مشخص با طرف دیگر مصالحه می نماید بدون آنکه طرف دیگر(فروشنده) ملزم به فروش آن باشد.

 خلاصه اهداف و فوائد بورس:

ایجاد بازاری قانونمند و سازمان یافته جهت تسهیل دادو ستد کالاهای پذیرفته در بورس سامان دهی بازار کالاها از طریق نظارت بر معاملات، و تضمین اجرای تعهدات طرفین معامله کشف شفاف قیمت کالاها بر اساس تعامل و تقابل عرضه و تقاضا و نیاز بازار امکان انجام معاملات نقد، نسیه، سلف، آتی و اختیار معامله با استفاده از ابزارهای نوین مالی برقراری امکان مدیریت ریسک نوسان قیمت در بازار اطلاع رسانی درباره وضعیت بازار داخلی و خارجی کالاهای پذیرش شده به منظور افزایش سطح دانش فعالان بازار ایجاد امکان مشارکت معامله گران بیشتر و جدید در بازار بورس

در حال حاضر کالاهای صنعتی و کشاورزی ذیل در این بورس قابل معامله می باشد:

1 – محصولات صنعتی:

گروه فولاد- گروه آلومینیوم- گروه مس- گروه روی- گروه سرب- گروه مواد معدنی- گروه پترو شیمی- و مشتقات نفت- گروه طلا- گروه سیمان

2 – محصولات کشاورزی:

گروه غلات- گروه خشکبار و کالاهای فرآوری شده، گروه دانه های روغنی و کنجاله ها- گروه حبوبات

 داد و ستد کالاها در بورس طی مراحل ذیل انجام می گیرد: 

1) انتخاب کارگزار

( از آنجایی که تمام بورس های دنیا، کارگزار محور می باشند، لذا در هیچ بورسی امکان معامله مستقل برای معاملع گران وجود ندارد و حتماً می بایست هر گونه خرید یا فروش از طریق یک کارگزار صورت گیرد تا قوانین و مقررات بورس کاملاً رعایت گردد.بدین جهت، اولین اقدام هر معامله گر در بورس انتخاب کارگزار است.

2) اخذ کد معاملاتی از طریق تکمیل فرم مشخصات مشتری.
3) تکمیل فرم ثبت سفارش نزد کارگزار همراه با پیشنهاد قیمت.
4) واریز حد اقل سپرده مورد نیاز معامله به حساب کارگزار نزد اتاق پایاپای.
5) انتقال سفارش مشتری به تالار معاملات توسط کارگزار.
6) شرکت در حراج از طریق کارگزار و انجام معامله در بازار.
7) واریز باقیمانده وجه معامله پس از کسر سپرده اولیه به حساب کارگزار نزد اتاق پایاپای. تسویه اسنادی معاملات در اتاق پایایپای و صدور اسناد معاملاتی.
8) تسویه مالی معاملات در اتاق پایاپای.
9) نقل و انتقال وجوه پش از کسر هزینه ها به حساب معامله گران از طریق حساب بانکی.
10) جهت ایجاد تسهیلات برای مشتریان هر یک از حسابهای بانکی ذیل بنام شرکت کارگزاری توسعه سرمایه دنیا برای واریز یا حواله وجه در اختیار می باشد:

 حسابهای مربوط به معاملات بورس کالا 

 

 کالاهای پذیرش شده در بورس کالای ایران 

رینگ محصولات فلزی و معدنی

1 – گروه فولاد: انواع مقاطع طولی و تخت، شمش و قراضه
2 – گروه آلومینیوم: انواع شمش، اسلب، مفتول، تی بار و بیلت
3 – گروه مس: انواع کاتد، اسلب، مفتول، بیلت، ورق، سرباره ها و اکسید مس
4 – گروه روی: انواع شمش روی
5 – گروه سرب: انواع شمش سرب
6 – گروه مواد معدنی: انواع سولفور مولیبدن، کنسانتره فلزات گرانبها و کک متالوژی
7 – گروه طلا: شمش طلا
8 – گروه سیمان : انواع سیمان

رینگ فراورده های نفت و پتروشیمی

1 – گروه قیر:

انواع قیر شامل 60/70، قیر 85/100 ، 250MC و قیر امولسیون
2 – گروه مواد شیمیایی:

منو اتیلن گلیکون، دی اتیلن گلیکول، اسید سولفوریک، منومر وینیل استاد ، ایزوبوتانول، دواتیل هگزانول، اسیدسولفوریک، اکسوالکلها، اتانول آمین، سودکاستیک، الکیل بنزن خطی(LAB)، پارازایلین، اورتوزایلین، متانول بنزن، کربنات سدیم، اسید کلریک، اسید نیتریک، برش سنگین نفتالین دار (CFO) اکریلونیتریل بوتادین استایرن ABS) ( گوگردگرانوله، جوش شیرین
3 – گروه پلیمر:

انواع اتیلن، پلی پروپیلن، استایرن بوتادین رابر (SBR) ، پلی وینیل کلرایدPVC) ( پلی استایرن و پلی بوتادین رابر، کریستال ملامین ، رزین اپوکسی، استارن منومر
4 – گروه اکستکراکت:

انواع اکستراکت به صورت فله و بشکه
5 – گروه روغن:

انواع روغن پایه، ایلاگ واکس و پاراگرافین واکس
6 – گروه نفتا:

نفتای سنگین نفتای سبک
7 – گروه دوده:

دوده صنعتی
8 – گروه گازها و خوراکها: آرکون

رینگ محصولات کشاورزی

 گروه غلات: انواع ذرت، جو گندم دامی، برنج و سبوس
 گروه خشکبار و کالاهای فراوری شده: انواع پسته، خرما، کشمش، زعفران، زیره، جای و شکر
  گروه دانه های روغنی و کنجاله ها: انواع دانه های روغنی مانند سویا و کنجاله دانه های روغنی شامل سویا، کلزا، تخم پنبه، آفتابگردان، گلرنگ، ذرت و پالم
  گروه حبوبات: انواع نخود و عدس

 شعب 

دفتر مرکزی (بورس اوراق بهادار)

 

 

آدرس :تهران،خیابان حافظ، کوچه کامران صالح، پلاک 20، طبقه اول

کدپستی1135616515

 

تلفن66729121-2 ، 66746454-5

فکس66742104

تالار 66719418-20

 

مدیریت : میررضا صادقی اصل

 

   

دفتر بورس کالای ایران

 

آدرس :تهران، خیابان طالقانی، بعد از تقاطع ولیعصر، خیابان بندر انزلی،کوچه ریاض، پلاک 5

کدپستی1593636513

 

تلفن88932317

فکس88932603

تالار 88497560

 

مدیریت : آیدین کسالایی

 

   

شعبه اصفهان

 

آدرس:اصفهان،ذخیابان چهار باغ بالا، چهارراه نظر، ساختمان بورس، طبقه سوم ،اتاق 42

کدپستی8163613371

 

تلفن031-36670747

فکس031-36672713

تالار 031-36674519

 

مدیریت : مجید بیگی پویا

 

 

 

   

شعبه تبریز(1)

 

 

آدرس : تبریز(اوراق بهادار) : خ ارتش جنوبی ، ساختمان پست، طبقه دوم، تالار بورس

کدپستی5138675977

 

تلفن041-35427650

فکس041-35427666

تالار 041-35427731

 

مدیریت : شهروز قنوی

 

 

 

 

 

شعبه تبریز(2)

 

 

آدرس:میدان ساعت، خیابان امام خمینی، نرسیده به چهارراه بهشتی، طبقه فوقانی بانک ملت، طبقه اول

کدپستی5137675914

 

تلفن041-35557093

فکس041-35427666

تالار 041-35557094-

 

مدیریت : شهروز قنوی

 

 

 

 

 

شعبه مشهد:

 

 آدرس : مشهد: چهاراه خیام، خیابان پیام ، پیام 16 - مجتمع تجاری طوس طبقه اول، واحد 1

کدپستی9185813365

 

تلفن051-376845512,37649954

فکس051-37648398:

تالار: 051-376845512

 

مدیریت : جلال بختیاری

 

 

 

 

 

شعبه شیراز

 

 

 آدرس:شیراز،خ اردیبهشت،بین خ فلسطین و20متری سینماسعدی، ساختمان مهر،طبقه5شرقی

کدپستی7134753819

 

تلفن0711-2317713

فکس0711-2317710

تالار 0711-6286838

 

مدیریت :  زهرا ناصری

 

 
     

شعبه رشت

 

 

 آدرس: میدان معلم-خیابان آرمیده- ساختمان بین الملل-طبقه اول واحد 4

 

تلفن: 0131-5515541

 

 

مدیریت : حقانی نسب

 

 

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus